Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z tygodnia 28.01.2024. Co działo się w Sulechowie. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Sulechowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.01 a 27.01.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Waloryzacja emerytur od marca 2024 - nowy przelicznik GUS. Takie będą podwyżki emerytur [28.01.2024 r.]”?

Przegląd tygodnia: Sulechów, 28.01.2024. 21.01 - 27.01.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Waloryzacja emerytur od marca 2024 - nowy przelicznik GUS. Takie będą podwyżki emerytur [28.01.2024 r.]

Główny Urząd Statystyczny podał dane o tzw. inflacji emeryckiej. Jest ona o 2,9 proc. niższa niż rok wcześniej, ale nadal bardzo wysoka - kształtuje się na poziomie 11,9 proc. Oznacza to, że przynajmniej o tyle wzrosną emerytury. Jeśli rząd dotrzyma swoich obietnic, jest także opcja drugiej waloryzacji emerytury jesienią i zwolnienie z podatku emerytur do 5000 zł (obecnie do 2500 zł). Zobacz w galerii ile może wynosić Twoje świadczenie od marca 2024.

📢 Dawniej działały w mieście trzy sanatoria. Jakimi metodami leczono pensjonariuszy?

Zielonogórzanie cieszą się dziś z tężni (w ogrodzie botanicznym i parku Tysiąclecia). Bo to dobre dla zdrowia. Ale dawni mieszkańcy miasta mogli korzystać z zabiegów w trzech istniejących sanatoriach. Może Winny Gród i obecnie powinien postawić na zdrowie?

📢 Światełko do nieba. Czy konieczne są fajerwerki? Coraz więcej przeciwników strzelania

Strzelać, czy nie strzelać, pytanie pojawiło się jeszcze raz po sylwestrze. Chodzi o światełko do nieba podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Sławie bowiem można wylicytować odpalenie fajerwerków. Czy to dobry pomysł? Internauci wydają się być jednomyślni.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.01.2024: 21.01-27.01.2024 Sulechów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Sulechowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Spotkanie Sybiraków w Sulechowie. Nie zapomnimy losu Polaków na nieludzkiej ziemi

Burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys spotkał się z członkami Koła Związku Sybiraków nr 2 w Sulechowie na tradycyjnym spotkaniu noworocznym. W części artystycznej wystąpił duet Winne Grona, który zaprezentował m.in. kolędę sybiracką oraz kolędę zesłańców Sybiru Kresowego, dodając wyjątkowy wymiar kulturowy temu spotkaniu...

📢 To miejsce w Nowej Soli od lat było zamknięte. Weszliśmy do środka. Właśnie dostaje nowe życie| WIDEO, ZDJĘCIA

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Nowej Soli będą korzystać z tego miejsca. Zobaczyliśmy, na jakim etapie są prace remontowe. Magazyn solny w Nowej Soli to jeden z ciekawszych zabytków, które świadczą o historii miasta.

📢 Zielona Góra poruszona śmiercią wielkiej społeczniczki. Nie żyje Danuta Krojcig

Przez wiele lat szefowała Ośrodkowi Integracji Społecznej w Zielonej Górze, który prowadzi hospicjum oraz zakład opiekuńczo-rehabilitacyjny dla seniorów. Pracownicy ośrodka podkreślają, że była wizjonerką, osobą bezprecedensową i niezłomną w dążeniu do celu. Danuta Krojcig zmarła 24 stycznia.

📢 Nauczyciel od WF-u gwiazdą studniówki! Tym tańcem zyskał szacunek. „Ale pan wywija fajnie”. Zobacz wideo

Studniówkowy szał wciąż trwa. W sieci pojawiają się nagrania z kolejnych maturalnych balów. Tym razem uznanie zdobył nauczyciel, który pokazał swoje umiejętności taneczne na studniówce swoich uczniów. Talent wufeisty robi wrażenie. Ten popis jest naprawdę warty uwagi, zobaczcie.

📢 WOŚP 2024. Na ulice Zielonej Góry i Nowego Miasta wyjadą aż dwa WOŚPowe tiry. Sprawdź całą trasę i zobacz, o której będą u Ciebie?

  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. Licytacje odbędą się nie tylko na głównej scenie przy Zielonogórskiej Filharmonii. W tym roku ponownie na ulice wyjadą sceny na kółkach. Tym razem aż dwa, WOŚPowe tiry odwiedzą ulice Zielonej Góry i Nowego Miasta! Sprawdź, o której i gdzie się pojawią!

📢 Policja zatrzymała sprawców drugiego morderstwa w Brójcach. To 17 i 19-latek. Była jeszcze jedna, trzecia próba morderstwa

Policjanci ustalili i zatrzymali 19-latka, który we wrześniu ubiegłego roku dokonał zabójstwa 75-letniej mieszkanki Brójec. Praca lubuskich policjantów doprowadziła też do przełomu związanego z wyjaśnieniem kolejnego mordu. Już wiemy, że za zabójstwem 82-latki oprócz zatrzymanego wcześniej 19-latka, stoi również jego 17-letni kolega. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim.

📢 Jedyna kobieta w Lubuskiem na takim stanowisku w męskim zawodzie. Czy kobiecość przeszkadza? Absolutnie nie! | WIDEO

  • Jako dziecko troszkę byłam jednak takim wybij okno. Lubiłam wejść na drzewo, ale nie uciekałam też od lalek. Absolutnie nie można powiedzieć, że jestem feministką, w żadnym wypadku - przyznaje Agnieszka Pawłow. To jedyna komendantka strażników miejskich w województwie lubuskim. Kieruje pracą straży w Zielonej Górze. Wcześniej była komendantką w Żarach i Krośnie Odrzańskim.

📢 Spotkanie noworoczne to czas podsumowań, planów na przyszłość i życzeń. Burmistrz spotkał się z mieszkańcami

W Sulechowskim Domu Kultury odbyło się Noworoczne Spotkanie Burmistrza z Mieszkańcami. Podczas tego spotkania, burmistrz przedstawił kluczowe informacje dotyczące planów finansowych na rok 2024 oraz podsumowanie zrealizowanych inwestycji w latach 2019-2023.

📢 Wyjątkowy koncert Marka Torzewskiego w Sulechowie. Owacje na stojąco

Sulechów stał się świadkiem wyjątkowego wydarzenia kulturalnego, które przyciągnęło tłumy miłośników muzyki operowej i nie tylko. Burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys, zaprosił do miasta jednego z najwybitniejszych polskich tenorów Marka Torzewskiego, który wystąpił w Sulechowskim Domu Kultury. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a sala widowiskowa wypełniła się po brzegi.

📢 Tydzień w stylu iberyjskim – szczegóły w nowej gazetce Lidla

Najlepszej jakości wędliny, długodojrzewające sery, pikantne papryczki, smażone pomidory, oliwki i wspaniale słodkie desery – to tylko niektóre z charakterystycznych produktów kuchni w stylu iberyjskim. Wszystkie znajdziecie w tym tygodniu w Lidlu!

📢 Parking wielopoziomowy. Od 20.00 do 7.00 można tu zostawić auto za darmo

Nikt z nas nie lubi skrobać szyb. Mieszkający w pobliżu Palmiarni zielonogórzanie mogą parkować od 20.00 do 7.00 za darmo – o czym przypomina Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze. – Pamiętajmy też, że w ciągu dnia pierwsza godzina jest za darmo.

📢 Pod Zieloną Górą mamy filmowy "zamek". Jest jak Hogwart. Zobaczcie zdjęcia!

Niedaleko Zielonej Góry mamy jedną z najpiękniejszych budowli w regionie lubuskim. Mowa o naszym Hogwarcie, czyli pałacu w Trzebiechowie. Ale obiekt zachwyca nie tylko z wyglądu. Zupełnie, jak w Harrym Potterze, budynek w swoim murach gości prawdziwych uczniów. A jego historia skrywa niejeden sekret.

📢 Protesty rolników 24 stycznia. Dziś w ponad 170 miejscach w Polsce przejeżdżają kolumny ciągników. Mapa strajków na drogach i postulaty

Na mapie środowego protestu rolników zaznaczono ponad 170 miejsc w całej Polsce, gdzie planowane są akcje protestacyjne. Rolnicy wyjadą ciągnikami na ulice z dwoma głównymi postulatami. Jeden dotyczy napływu towarów z Ukrainy, drugi ograniczeń w produkcji rolnej, które wynikają ze strategii unijnego Zielonego Ładu. Sprawdź na mapie, gdzie będzie można spotkać rolników 24 stycznia.

📢 Najlepiej napisała egzamin w okręgu! Absolwentka prawa na UZ nagrodzona w Warszawie

Natalia Lichacz, absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego, osiągnęła najlepszy wynik w naszym regionie na egzaminie wstępnym na aplikację radcowską uzyskując 136 punktów. W związku z tym została zaproszona do udziału w uroczystej inauguracji I roku szkoleniowego aplikacji radcowskiej 2024, która odbyła się w Krajowej Radzie Radców Prawnych w Warszawie.

📢 Gala Sportu Lubuskiego 2024. Zobaczcie, jak nagradzaliśmy sportowców | FILM, ZDJĘCIA

Gala Sportu Lubuskiego w Zielonej Górze zwieńczyła 61. Plebiscyt Sportowy „Gazety Lubuskiej" na najlepszych i najpopularniejszych sportowców województwa lubuskiego w 2023 roku. Najlepszych wybrała plebiscytowa kapituła, a najpopularniejszych nasi Czytelnicy. Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z gali.

📢 Prasówka z całego tygodnia 21.01.2024 w Sulechowie. Zobacz przegląd prasy, by być na bieżąco

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Sulechowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.01 a 20.01.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Lubuskie: za nami pierwsze w historii mistrzostwa w morsowaniu. Ależ się działo!”?

📢 Kibice skoków narciarskich opanowali Zakopane. Biało-czerwona fala na ulicach miasta

Sobota to drugi dzień rozgrywania w Zakopanem Pucharu Świata w skokach narciarskich, a pierwszy z konkursem. Na zawodach drużynowych należało się spodziewać więcej kibiców niż dzień wcześniej podczas kwalifikacji. Tak też było. Zobaczcie, co się działo ulicach miasta przed skokami.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sulechow.naszemiasto.pl Nasze Miasto